S.S.S.

Bu sitenin amacı nedir ?
Başarılı fakat maddi gücü olmayan öğrencilerin de çağdaş eğitim fırsatı yakalayabilmeleri için sadece getirisi kullanılacak 2 milyon dolarlık sabit bir burs fonu yaratmak. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilmektedir. Sloganı "Türkiye için liderler, dünya için liderlik" olan Türkiye'nin en köklü okullarından birisi olan Tarsus Amerikan Koleji'nin mezunları günümüzde bu slogana uygun bir şekilde Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde başarılı bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Biz bu geleneği sürdürmek ve gelecek nesillere aktarmak hedefindeyiz. Site bu ilkeler doğrultusunda ve bu hedeflerle kurulmuştur.
Siz kimsiniz ?
Bizler Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyeleriyiz. Derneğimiz hakkında daha geniş bilgi için www.tac-alumni.org sitesine başvurabilirsiniz.
Proje nasıl doğdu ?
Derneğimiz çok uzun yıllardır eğitime destek bursları vermektedir. Burs kaynağını arttırmak ve sadece getirisi kullanılacak olan büyük bir kaynak yaratmak için internet teknolojisinden yararlanmak ve sonsuza kadar yaşayacak bir web sayfası hazırlamak fikri Ali Cerrahoğlu tarafından geliştirildi. Dernek bünyesinde oluşturulan çalışma grubu projeyi yürütmektedir.
Kaynak nasıl yaratılacak ?
Okulumuzun simgesi olan Stickler binası sanal ortamda her biri 100 pixelden oluşan 10.000 eşit parçaya bölünerek bunlar ‘tuğla' olarak adlandırıldı. Proje sanal stickler'a "tuğla"lar koyarak onu tekrardan inşa etme esasına dayanıyor. Her bir tuğla 200 dolar değerindedir ve tüm tuğlalar koyulduğunda toplam 2 milyon dolarlık kaynak yaratılmış olacaktır. Kaynağın eğitim alanında harcanacağını hatırlatmak amacıyla Stickler'ın ön bölümünü; ve demokrat, çağdaş ve Atatürkçü TAC mezunları olarak Ata'mızı tuğlalar ile örtmemeye karar verdik. Onlar hep oradalar ve orada kalacaklar.
Projeyi kimler yürütüyor ?
Proje Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği adına Ali Cerrahoğlu, Umut Yalnız, Ongun Tan ve Çağlar Yılgör'den oluşan grup tarafından yürütülüyor.
Kimler tuğla koyabilir ?
TAC mezunu olsun olmasın herkes tuğla bağışı yaparak tuğla alabilir. Hangi alanı istediğinizi seçerek adım adım prosedürü tamamlayabilir ve internet tarihinde siz de yerinizi alabilirsiniz.
Bana ne yararı olacak ?
Sitemize konacak olan logo, fotoğraf veya şekiller tıklandığında istediğiniz web sayfası açılacak. Buna siz karar vereceksiniz. Her gün binlerce (belki de) milyonlarca kişi bu siteyi ziyaret ettikçe sizin de aldığınız "tık" sayısı giderek artacak. Ziyaret istatistiklerinizi incelediğinizde çok arttığını göreceksiniz.
Neden 200 dolar ? Daha az olsa ?
Burs desteğin sürekli olması için yaratılan kaynağın getirisi kullanılacak. Camianın gücü düşünüldüğünde öngörülen rakamların gerçekçi olduğu görülecektir. Site 10x10 pixel'den oluşan "tuğla"lardan oluşmaktadır. Böylece Stickler binasına tuğlaları koyup sanal ortamda yeniden inşa edeceğiz.
Bu site ne kadar süre online kalacak ?
Site internet var oldukça yaşayacaktır. Değişimin çok hızlı olduğu günümüzde, özellikle internetteki değişim herşeyden hızlı ilerlerken, böylesi bir site ile durağanlığı yakalamak ve bunu kuşaklar boyu aktarmak, "internet eğitim tarihi"nde bir yer almak için bir tuğla da siz koyun.
Bu sayfayı Ana Sayfam yapmanın kolay bir yolu var mı ?
Tabii ki var. Aşağıdaki logolara tıklayarak, siteyi Sık Kullanılanlarınıza ekleyebilir, veya Açılış Sayfanız yapabilirsiniz. Böylece gelişmeleri daha yakından takip ederken, sitenin tıklanma istatistiklerine de katkıda bulunacaksınız.